رفتن به محتوا

سرویس ها

خدمات

مرکز تصویربرداری پزشکی دکتر باریک بین با بهره گیری از جدیدترین سیستمهای تصویربرداری در دی ماه ۱۳۹4 در اصفهان با هدف ارائه خدمات پزشکی برتر آغاز به کار نمود.
این مجموعه با در اختیار داشتن کادر متخصص و مجرب , امکانات مدرن و پیشرفته تصویربرداری پذیرای مراجعین محترم می باشد

Previous
Next

سونوگرافی

Supersonic Aixplorer

این مرکز مجهز به پیشرفته ترین دستگاه سونوگرافی می باشد.
دستگاه سونوگرافیAixplorer تولید کمپانی Supersonic Imagine با سرعت تصویر برداری ٢٠،٠٠٠ تصویر در هر ثانیه معادل ٢٠٠ برابر سریع تر از سونوگرافی های معمولی انقلابی در سیستمهای اولتراسوند به وجود آورده است .

• دارای مانیتور LCD ” 21.5 و “LCD Touch Screen 10.5

• قابلیت تنظیم ارتفاع کنسول و چرخش صفحه کلید در محور افقی

• مجهز به Auto TGC جهت تنظیم کیفیت تصویر به صورت هوشمند

• پروب های دستگاه مولتی فرکانس )از 1 تا 22 مگاهرتز) و Broad Band و Single Crystalمی باشند

• نرم افزار منحصر بفرد SuperRes ,TissueTuner, SuperCompound که آرتیفکت ها را حذف و قدرت تشخیص بافت ها و افتراق بین آنها را افزایش می دهد

• مجهز به 4 پورت خروجی USB جهت اتصال به دستگاههای جانبی

• دارای نرم افزار Panoramic Imaging بسیار پیشرفته

• دارای نرم افزار تزریق آشکارسازی ماده حاجب CEUS

• امکان اتصال به شبکه PACS از طریق فرمت DICOM 3.0

• دارای آپشن Auto IMT جهت اندازه گیری اتوماتیک اینتیما مدیا

• دارای سرعت بسیار بالا (Ultra Fast Imaging ) در تصویر برداری و تا 000/20 فریم برثانیه

• با دارا بودن حساسیت و سرعت بسیار بالادر داپلر (Ultra Fast Doppler) پس از دریافت دیتای چند ثانیه ای امکان بررسی کامل داپلر در 3 نقطه را مهیا میسازد.

• (ANGIO PLUS) جهت نمایش Micro Vascular Flow به همراه اندازه گیری های مربوطه

• الاستوگرافی 2D Shear Wave در کلیه پروبها و اندام های بدن (در این زمینه منحصر بفرد است).

• دارا بودن پروب های حجمی خطی و اندوکویتی بهمراه الاستوگرافی Shear Wave از مقاطع مختلف

• تنها دستگاه طراحی شده با کمترین دکمه در صفحه کلید با کارایی بسیار بالا در آیتم ها و آپشن های زیاد آن و بسیار User Friendly

ماموگرافی

Philips microdose

این مرکز مجهز به پیشرفته ترین دستگاه ماموگرافی می باشد.
ماموگرافی دیجیتال احتمال تشخیص صحیح سرطان سینه را افزایش می‌دهد. امروزه راهکارهای ماموگرافی فیلیپس در زمینه تصویربرداری ماموگرافی که بر مبنای فناوری انحصاری Photon Counting قرار دارد موجب پیشرفت‌های بی‌نظیری در ماموگرافی دیجیتال شده است که این امر افزایش کیفیت تصاویر را با کاهش دوز جذبی بیمار، به دنبال داشته است.
ماموگرافی MicroDose SI با ارسال دوز پایین اشعه ایکس، امکان تهیه تصاویر با کیفیت را طی یک فرآیند non-invasive و تنهادریک مرحله تصویربرداری، فراهم کرده است

این دستگاه در سال 2013 تولید و وارد عرصه پزشکی گردید و دارای تکنولوژی های پیشرفته از جمله توانایی تصویربرداری طیفی غیرتهاجمی بوده که از اجزای پستان تصاویر با جزییات و دید بهتری را ایجاد می نماید.

تکنولوژی Photon Counting:
این دستگاه با وجود اینکه همان مقدار دز مورد استفاده در مدل پیشین فیلیپس را داراست، تا 11% کیفیت تصاویر پزشکی را ارتقا داده است همچنین این تکنولوژی به دلیل حذف پرتوهای پراکنده، DQE بالایی را ایجاد می کند.

تکنولوژی Smart AEC مناسب برای تنظیم تصاویر:
این تکنولوژی شرایطی را فراهم می نماید که مقدار پرتودهی به بیمار را متناسب با چگالی پستان تنظیم می کند و شرایطی را فراهم می کند که پرتودهی بدون نیاز به scouting image اصلاح شود.

دارای پیکسل سایز 50 میکرومتر برای جزییات تصاویر:

این مقدار پیکسل از نظر صنعتی بهینه بوده و رزلوشن تصویر را بهبود داده است و باعث عملکرد بهتر دستگاه حتی در تصویربرداری از پستان های با چگالی بالا می شود.

استفاده از دتکتور Slim:
در این نوع دتکتور شمارش فوتون های اشعه ایکس یک به یک انجام می شود و همچنین باعث ایجاد DQE بالا شده و هیچ نوع نویز الکتریکی یا پرتوهای پراکنده ای ایجاد نمی کند.

ایجاد اطلاعات خاص در همان زمان تصویربرداری:
در این دستگاه می توان اطلاعات بیشتری را در طول چرخش دستگاه ماموگرافی با تمرکز بر حفظ مراقبت بیمار و بدون آزمایشات و یا دز اضافی ایجاد نمود.

سنجش تراکم استخوان

Horizon DXA Hologic

این دستگاه دارای آخرین تکنولوژی های سنجش تراکم استخوان می باشد. در این دستگاه از روشی به نام Body Logic استفاده شده است که بسیار جامع و پیشرفته نسبت به سایر روش های دیگر است و شرایطی را فراهم می نماید که درصد چربی، چگالی استخوان، مقایسه اندام برای تشخیص عدم تعادل عضلات و تشخیص چربی های اضافی و ذخیره شده به خوبی مشخص می‌شود.

این دستگاه دارای آخرین تکنولوژی های سنجش تراکم استخوان می باشد.

تست اسکن تک انرژی از استخوان ران:
زمانی که از بیوفسفات برای اسکن مصرف می شود، برای کاهش نگرانی بیمار با استفاده از اسکن تک انرژی در قسمت ران پا در حدود 15 ثانیه طول می کشد، استفاده می گردد زیرا در این روش شکستگی های احتمالی استخوان ران می تواند به راحتی تشخیص داده شود.

بررسی شکستگی ستون فقرات:
تشخیص شکستگی ستون فقرات (HD Instant)، در این دستگاه بهبود یافته است زیرا با استفاده از تکنیک های مناسب و افزایش رزلوشن به همراه دز پایین و ایجاد تصاویر تک انرژی می توان به بالاترین کیفیت تصویر دست یافت.

ارزیابی پیشرفته اجزای بدن (Body Composition):
در این دستگاه از روشی به نام Body Logic استفاده شده است که بسیار جامع و پیشرفته نسبت به سایر روش های دیگر است و شرایطی را فراهم می نماید که درصد چربی، چگالی استخوان، مقایسه اندام برای تشخیص عدم تعادل عضلات و تشخیص چربی های اضافی و ذخیره شده به خوبی مشخص می‌شود.

دتکتور این دستگاه:
در این دستگاه از دتکتور دیجیتال سرامیکی استفاده شده است که دارای رزلوشن بالا و ویژگی هایی نظیر خروجی بسیار بالا، نویز کمتر می باشد تا تصاویر و نقشه های استخوانی بسیار مناسبی را ایجاد می نماید.

ژنراتور:
ژنراتور این دستگاه بسیار کوچک و سبک تر از مدل های پیشین می باشد. فرکانس بسیار بالا و دارای سورس انرژی dual energy می باشد.

دندانی

Panorex